O mnie

Witam Cię na moim blogu !

Nazywam się Sebastian Wawruch i jestem radcą prawnym. Ilekroć ktoś pyta mnie dlaczego zostałem prawnikiem to opowiadam mu taką oto historię…

Gdzieś w okolicach pierwszej klasy liceum monotonnie podróżowałem autobusami na trasie dom-szkoła-dom. Nie zawsze miałem książkę pod ręką, a że jestem zapalonym czytelnikiem to z nudów czytałem regulamin przewozów napisany przez lokalnego przewoźnika. Paragrafy, dzienniki ustaw, prawa i obowiązki pasażera, uczona definicja „kasowania biletu” – wszystko to było napisane tak niezwyczajnym i hermetycznym językiem, że aż ciekawe, może nie tak jak „Przygody dobrego wojaka Szwejka”, ale jednak wielce intrygujące dla 16-latka.

Potem – też gdzieś w liceum – pierwsza wizyta w sądzie – na pokazowej lekcji. Pierwsza rozprawa – „niestety” w Wydziale Karnym :))). Ciekawe stroje. I znowu ten hermetyczny i wciągający język, ale teraz już na żywo. Człowiek czuł się trochę jak w teatrze. Z tą ważną różnicą, że w sądzie naprawdę zmieniali rzeczywistość.

I tak wybór studiów prawniczych stopniowo dojrzewał. Ze względu na to, że historia jest moją pasją – łatwo mi było przebrnąć przez egzaminy wstępne i wylądowałem na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie – Wydział Prawa i Administracji, na studiach prawniczych. Następnie aplikacja radcowska. A potem już wymarzona toga z niebieskim żabotem :). I m.in pisanie regulaminów, które, mam nadzieję, też ktoś czyta z podobnym zaangażowaniem jak ja regulamin przewozów :).

Jestem radcą prawnym w różnych urzędach na terenie województwa lubelskiego. Zabrzmi to pewnie górnolotnie, a może i dla niektórych irytująco, ale lubię bronić dobra wspólnego i walczyć o nie, staram się to czynić z pełnym zaangażowaniem – a jednocześnie – tam gdzie można i trzeba – staram się pomagać ludziom tak aby przestali uważać urzędy za gniazdo niezrozumiałej i obcej im biurokracji. Po to jest ten blog.

Poza tym trochę publikuję niewirtualnie – tu moje małe dzieło. Kolejne w drodze.

Pozdrawiam i zapraszam Cię do lektury bloga!

*****